Կանանց միջազգային օրուայ` մարտի 8-ի առիթով ՀՕՄ-ի Հայաստանի Շրջանային վարչութիւնը սիրով ու ակնածանքով շնորհաւորում է բոլոր մայրերին, կանանց ու աղջիկներին եւ մաղթում` գարնանաբոյր տրամադրութիւն, անսահման սէր ու խաղաղութիւն: Թող որ երջանկութիւնը միշտ ապրի ձեր սրտերում եւ շարունակէք ազնուօրէն ու անմնացորդ ծառայել ձեր ընտանիքների բարօրութեանը, հայրենիքի զարթօնքին ու առաջընթացին:
Հաւատարիմ իր հիմնադրի` Խաչատուր Մալումեանի «Նայեցէ՛ք միշտ դէպի Երկիր» կոչին, Հայ օգնութեան միութիւնը 1920 թուականից իր կամաւոր առաքելութիւնը ծաւալեց Հայաստանի Ա. Հանրապետութիւնում: Իսկ տասնամեակներ անց, երբ Հայաստանն ու հայ ժողովուրդը վերստին ազգային զարթօնքի օրեր էին ապրում, կրկին վերադարձաւ մայր հայրենիք` ընկերային, կրթական, առողջապահական եւ բարեսիրական բազմաթիւ ծրագրերի իրականացմամբ օժանդակելու երկրաշարժի ու պատերազմի վէրքերի բուժմանը` այժմ դրանց յաւելելով նաեւ սիրիահայ եղբայրների ու քոյրերի համար կեանքի կոչուող նախաձեռնութիւնները:
Հայ օգնութեան միութեան աշխարհասփիւռ միաւորները գործելով հայրենի հողում եւ սփիւռքում, հաւատարիմ մնալով «Ժողովրդիս հետ, ժողովրդիս համար» կարգախօսին` մեծ աւանդ ունեցան սփիւռքում հայապահպանութեան գործում, եւ մինչ օրս ՀՕՄ-ը` իր կամաւորներով, մեծ եռանդով շարունակում է իր ազգանուէր գործունէութիւնը եւ սփիւռքը հայրենիքին կամրջող առաքելութիւնը` կերտելով նոր, աւելի հզօր ու պաշտպանուած Հայաստան: